FA Cup 1st Qualifying Round
13th September 2003                       Winners receive 2,250
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Witton Albion UNI1 Holker Old Boys NWC2 7 - 0 279          
Stocksbridge Park Steels UNI1 Prudhoe Town NL2 6 - 1 103          
Mossley NWC1 Hyde United UNI1 1 - 6 525          
Rossendale United UNI1 Harrogate Railway NCEP 2 - 1 218          
Clitheroe NWC1 Brandon United NL1 0 - 1 222          
Maltby Main NCE1 Colwyn Bay UNI1 4 - 2 110          
Winsford United NWC2 Marske United NL1 2 - 1 189          
Oldham Town NWC2 Liversedge NCEP 3 - 2 120          
Ossett Albion NCEP Ossett Town UNI1 0 - 0 522 3 - 1    
Durham City NL1 Shildon NL1 0 - 2 221          
Ashington NL2 Ramsbottom United NWC1 3 - 1 271          
Thornaby NL1 Guisborough Town NL1 1 - 2 90          
Armthorpe Welfare NCEP Whickham NL2 0 - 0 72 1 - 2    
Bamber Bridge UNI1 Bacup Borough NWC1 2 - 0            
Guiseley UNI1 Trafford NWC1 1 - 0 242          
Bishop Auckland UNI1 Pickering Town NCEP 0 - 1 168          
Chester Le Street Town NL1 Murton NL2 2 - 0 71          
Warrington Town NWC1 North Ferriby United UNI1 6 - 1 107          
Chorley UNI1 Selby Town NCEP 2 - 1 222          
Dunston Federation Brewery NL1 Billingham Town NL1 2 - 2 104 1 - 0    
Farsley Celtic UNI1 Sheffield NCEP 1 - 1   3 - 1    
Bridlington Town UNI1 Salford City NWC1 5 - 0 311          
Skelmersdale United NWC1 Consett NL2 2 - 0 102          
Fleetwood Town NWC1 Bedlington Terriers NL1 3 - 2 158          
Stourport Swifts DMW Rugby United DMW 0 - 3 173          
Oadby Town MID Stamford DME 0 - 2 281          
Barwell MID Newcastle Town NWC1 2 - 5 113          
Glapwell NCEP Gedling Town NCE1 1 - 2 75          
Shirebrook Town NCE1 Stafford Town MID 2 - 0 190          
Studley MID Bromsgrove Rovers DMW 0 - 1 387          
Solihull Borough DMW Redditch United DMW 0 - 3 416          
Long Eaton United NCE1 Ilkeston Town DMW 0 - 2 484          
Mickleover Sports NCEP Eastwood Town NCEP 0 - 0 213 0 - 1    
Sutton Coldfield Town DMW Causeway United MID 1 - 1 118 3 - 0    
Pelsall Villa MID Belper Town UNI1 0 - 4            
Corby Town DME Halesowen Town DMW 1 - 1 228 2 - 3    
Spalding United UCLP Sutton Town NCE1 2 - 2 293 5 - 0    
Congleton Town NWC1 Leek Town UNI1 1 - 0 386          
Biddulph Victoria MID Buxton NCEP 1 - 1 326 2 - 3    
Newmarket Town EASTP Brackley Town HELLP 6 - 1 160          
Hampton & Richmond Borough RYM1S Dunstable Town RYM1N 1 - 0 155          
Harlow Town RYM1N St Neots Town UCLP 1 - 0 140          
Waltham Forest RYM1N Rothwell Town DME 1 - 3 96          
Dereham Town EASTP Tilbury RYM1N 1 - 4 120          
Aveley RYM1N Lowestoft Town EASTP 1 - 2 107          
Wealdstone RYM1N Uxbridge RYM1N 0 - 1 326          
Leyton RYM1N Arlesey Town RYM1N 4 - 0 108          
Edgware Town RYM2 Enfield Town ESL 0 - 1 225          
Ware RYM2 Buckingham Town UCLP 2 - 2 116 1 - 2    
Wingate & Finchley RYM1N Raunds Town UCLP 3 - 1 107          
Mildenhall Town EASTP Histon DME 1 - 6 168          
AFC Wallingford COCO Ipswich Wanderers EAST1 2 - 0 137          
Berkhamsted Town RYM1N AFC Sudbury EASTP 0 - 9 376          
Chesham United RYM1N Yaxley UCLP 2 - 0 202          
Wroxham EASTP Flackwell Heath RYM2 2 - 2 163 0 - 1    
East Thurrock United RYM1N Staines Town RYM1S 2 - 1 140          
Wivenhoe Town RYM1N Soham Town Rangers EASTP 2 - 3 124          
Boreham Wood RYM1N Maldon Town EASTP 2 - 1 121          
St Margaretsbury SPARTP Leighton Town RYM2 2 - 2 83 1 - 0    
Haverhill Rovers EAST1 Burnham Ramblers ESL 1 - 2 230          
King's Lynn DME Stewarts & Lloyds UCLP 2 - 2 871 3 - 0    
Enfield RYM1N Witham Town RYM2 4 - 0 99          
Whitchurch United WESS Tooting & Mitcham Utd RYM1S 0 - 3 156          
Raynes Park Vale COCO Folkestone Invicta DME 0 - 2 120          
Lymington & New Milton WESS Erith & Belvedere DME 1 - 0 133          
Cray Wanderers KENT Sandhurst Town COCO 4 - 1 129          
Deal Town KENT Leatherhead RYM1S 1 - 2 170          
Ashford Town DME Bromley RYM1S 1 - 1 427 0 - 1    
Tonbridge Angels DME Lewes RYM1S 1 - 1 617 1 - 2    
Hillingdon Borough SPARTP Oxford City RYM1N 1 - 1 85 1 - 2    
Chessington & Hook COCO Thamesmead Town KENT 1 - 4 123          
Slough Town RYM1S Godalming & Guildford COCO 2 - 0 319          
Metropolitan Police RYM1S Winchester City WESS 2 - 3 180          
Fareham Town WESS Newport Iow DME 1 - 2 210          
Hythe United KENT Alton Town WESS 3 - 1 136          
Burgess Hill Town DME Abingdon United HELLP 2 - 1 220          
Thame United RYM1N VCD Athletic KENT 4 - 2 145          
Worthing RYM1S Walton Casuals COCO 4 - 1 390          
Dartford DME Peacehaven & Telscombe SUSS2 3 - 0 284          
Sittingbourne DME Whyteleafe RYM1S 1 - 0 267          
Andover WESS Arundel SUSS1 5 - 0 278          
Abingdon Town RYM2 Ringmer SUSS1 4 - 3 88          
Bracknell Town RYM1S Hartley Wintney COCO 3 - 2 154          
Three Bridges SUSS1 Fleet Town DME 1 - 2 129          
Croydon Athletic RYM1S Bedfont COCO 7 - 1 142          
AFC Totton WESS Didcot Town HELLP 1 - 3 94          
Maidstone United KENT Cowes Sports WESS 4 - 0 350          
Clevedon United WEST1 Frome Town WESTP 4 - 1 141          
Paulton Rovers WESTP Bemerton Heath H WESS 2 - 0 133          
Gloucester City DMW Team Bath DMW 0 - 0 377 2 - 0    
Christchurch WESS Westbury United WEST1 2 - 3 103          
Mangotsfield United DMW Bridport WESTP 4 - 3 229          
Cirencester Town DMW Swindon Supermarine DMW 2 - 1 188          
Corsham Town WEST1 Brislington WESTP 1 - 2 160          
Salisbury City DME Taunton Town DMW 4 - 1 551          
Exmouth Town WESTP St Blazey SW 2 - 2   3 - 3   Exmouth won 7-6 (penalties)
Hallen WEST1 Highworth Town HELLP 1 - 2 84          
Backwell United WESTP Wimborne Town WESS 1 - 4 49          
Welton Rovers WESTP Bishop Sutton WESTP 3 - 3 70 0 - 1