FA Cup 3rd Qualifying Round
11th October 2003                       Winners receive 5,000
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Ashton United UNIP Barrow UNIP 2 - 1 429          
Farsley Celtic UNI1 Worksop Town UNIP 3 - 0 374          
Shirebrook Town NCE1 Shildon NL1 1 - 3 662          
Nuneaton Borough DMP Runcorn FC Halton UNIP 1 - 1 1,201 2 - 2 347 Runcorn won 5-4 on penalties
Ashington NL2 Grantham Town DMP 1 - 3 659          
Gedling Town NCE1 Stalybridge Celtic UNIP 0 - 1 210          
Eastwood Town NCEP Stocksbridge Park Steels UNI1 1 - 1 277 2 - 3 253  
Newcastle Town NWC1 Ossett Albion NCEP 1 - 1 184 4 - 4 334 Ossett won 3-0 on penalties
Marine UNIP Dunston Federation Brewery NL1 1 - 2 329          
Blyth Spartans UNIP Halesowen Town DMW 2 - 1 667          
Bradford Park Avenue UNIP Vauxhall Motors UNIP 1 - 1 321 3 - 1 278  
Warrington Town NWC1 Whitby Town UNIP 0 - 0 253 1 - 2 364  
Wakefield & Emley UNIP Hinckley United DMP 0 - 2 248          
Droylsden UNIP Gainsborough Trinity UNIP 0 - 2 345          
Buxton NCEP Radcliffe Borough UNIP 2 - 1 1,416          
Chorley UNI1 Lancaster City UNIP 1 - 1 616 0 - 1 452  
Congleton Town NWC1 Bromsgrove Rovers DMW 0 - 2 544          
Kettering Town RYMP St Margaretsbury SPARTP 2 - 0 790          
Folkestone Invicta DME Welling United DMP 1 - 1 734 2 - 2 602 Welling won 5-3 on penalties
Bromley RYM1S Thurrock RYMP 1 - 1 461 0 - 3 231  
Histon DME Newmarket Town EASTP 0 - 0 402 1 - 0 938  
Hornchurch RYMP Carshalton Athletic RYMP 5 - 0 611          
Canvey Island RYMP Dover Athletic DMP 4 - 3 528          
Ford United RYMP Worthing RYM1S 3 - 2 167          
Cambridge City DMP Lowestoft Town EASTP 3 - 0 357          
Maidstone United KENT Bishop's Stortford RYMP 1 - 1 601 2 - 3 568  
Hayes RYMP Boreham Wood RYM1N 1 - 1 350 1 - 3 268  
East Thurrock United RYM1N AFC Sudbury EASTP 1 - 1 600 1 - 1 602 East Thurrock won 4-2 on penalties
Leyton RYM1N Bedford Town RYMP 3 - 0 275          
Grays Athletic RYMP Hendon RYMP 3 - 0 406          
Braintree Town RYMP Eastbourne Borough DMP 0 - 4 351          
Crawley Town DMP Croydon Athletic RYM1S 6 - 1 897          
Basingstoke Town RYMP Bracknell Town RYM1S 0 - 0 429 0 - 1 375 aet
Gloucester City DMW Chippenham Town DMP 4 - 3 611          
Thame United RYM1N Bath City DMP 3 - 0 342          
Oxford City RYM1N Cirencester Town DMW 0 - 3 181          
Havant & Waterlooville DMP Salisbury City DME 3 - 4 494          
Newport Iow DME Harrow Borough RYMP 2 - 2 415 0 - 2 181  
Newport County DMP Mangotsfield United DMW 3 - 6 667          
Weston-Super-Mare DMP Chesham United RYM1N 1 - 1 303 2 - 1 211  
Lymington & New Milton WESS Highworth Town HELLP 2 - 0 200          
Paulton Rovers WESTP Hampton & Richmond Borough RYM1S 2 - 1 300