FA Vase 1st Round
18th October 2003                       Winners receive 600
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Goole NCEP Liversedge NCEP 0 - 3 195          
Curzon Ashton NWC1 Poulton Victoria WCHES 0 - 2 80          
Crook Town NL2 Ramsbottom United NWC1 2 - 3 83          
St Helens Town NWC1 Willington NL2 2 - 1 71          
Hall Road Rangers NCE1 Ashington NL2 2 - 1 76          
Woodley Sports NWC1 Hallam NCEP 2 - 3 55          
Jarrow Roofing Boldon CA NL1 Bedlington Terriers NL1 2 - 1 108          
Colne NWC2 Washington Nissan NL2 3 - 1 49          
Dunston Federation Brewery NL1 Brandon United NL1 2 - 1 149          
Shildon NL1 Garforth Town NCE1 3 - 0 238          
Warrington Town NWC1 Esh Winning NL1 1 - 0 112          
Selby Town NCEP Newcastle Benfield Saints NL2 4 - 1 66          
Blackpool Mechanics NWC2 Sheffield NCEP 0 - 5 55          
West Allotment Celtic NA Ossett Albion NCEP 5 - 0 105          
Guisborough Town NL1 Peterlee Newtown NL1 4 - 2 100          
Trafford NWC1 Cheadle Town NWC2 2 - 1 94          
Alsager Town NWC1 Silsden WR 1 - 0 166          
Squires Gate NWC1 Nelson NWC2 2 - 1 85          
Worsborough Bridge NCE1 Bacup Borough NWC1 0 - 1 46          
Winterton Rangers NCE1 Billingham Synthonia NL1 1 - 3 54          
Stone Dominoes NWC1 Ellistown LEIC 2 - 1 75          
Rainworth MW CM1 Retford United CM 1 - 2            
Nantwich Town NWC1 Tipton Town WM 1 - 0 116          
Rocester MID Rugby Town MCP 3 - 1 82          
Racing Club Warwick MID Chasetown MID 1 - 0 93          
Mickleover Sports NCEP Ibstock Welfare LEIC 3 - 1 125          
Quorn MID Spalding United UCLP 3 - 3 172 0 - 1 204  
Buxton NCEP Rushall Olympic MID 5 - 2 475         aet
Biddulph Victoria MID Gedling Town NCE1 1 - 3 66          
Long Eaton United NCE1 Daventry Town UCLP 2 - 2   1 - 2 44  
Heanor Town CM Stourbridge MID 1 - 2 156          
Bromyard Town WM Studley MID 1 - 3 58          
Grosvenor Park MID Holbeach United UCLP 2 - 0 32          
Wellington WM Dunkirk CM 2 - 0 52          
Coventry Sphinx MCP Tividale WM 5 - 3           aet
Sandiacre Town CM Lincoln Moorlands NCE1 2 - 3 68          
Norton United NWC2 Nuneaton Griff MCP 2 - 3 51         aet
Leamington MCP Barrow Town LEIC 2 - 2 458 1 - 0 158  
Blaby & Whetstone Athletic LEIC Ledbury Town WM 3 - 1 39          
Stratford Town MID Coalville Town MID 1 - 3 136         aet
Coventry Marconi MCP Congleton Town NWC1 0 - 0 55 0 - 2 152  
Eastwood Town NCEP Ludlow Town MID 2 - 0 103          
Stapenhill LEIC Glapwell NCEP 2 - 1 50          
Soham Town Rangers EASTP Leiston EAST1 2 - 0 147          
Beaconsfield SYCOB SPARTP Wisbech Town EASTP 2 - 1 89          
Biggleswade United SPART1 Dereham Town EASTP 2 - 3 67         aet
Stewarts & Lloyds UCLP Clapton RYM2 1 - 2 45          
Southall Town HELLP Ilford ESL 5 - 2 31          
Stowmarket Town EASTP Mildenhall Town EASTP 1 - 2 98          
Burnham Ramblers ESL Wembley RYM2 1 - 0 85          
Flackwell Heath RYM2 Northampton Spencer UCLP 2 - 0 43          
Brook House SPARTP Newmarket Town EASTP 0 - 1 77         aet
St Neots Town UCLP Needham Market EAST1 3 - 1 77          
Hanwell Town SPARTP Harwich & Parkeston EAST1 3 - 7 52          
Bury Town EASTP Witham Town RYM2 1 - 0 142          
Yaxley UCLP Hertford Town RYM2 1 - 2 115         aet
Enfield Town ESL Felixstowe & Walton EAST1 2 - 0 314          
St Margaretsbury SPARTP Great Yarmouth Town EASTP 0 - 2 46          
Stansted ESL Desborough Town UCLP 0 - 2 46          
Concord Rangers ESL Sawbridgeworth Town ESL 1 - 0            
Woodbridge Town EASTP Harefield United SPARTP 1 - 2 80          
Barkingside ESL Fakenham Town EASTP 0 - 1 126 3 - 1 53  
Potters Bar Town SPARTP Stotfold UCLP 3 - 2 88         aet
Kempston Rovers UCL1 Leighton Town RYM2 2 - 3 62          
Biggleswade Town SPARTP Edgware Town RYM2 0 - 2 51         aet
London Colney SPARTP AFC Wallingford COCO 1 - 3 35          
Wokingham Town RYM2 Whitstable Town KENT 1 - 0 60          
BAT Sports WESS Ash United COCO 3 - 0 58          
Abingdon Town RYM2 Fareham Town WESS 0 - 1 80          
Maidstone United KENT Horsham YMCA SUSS1 3 - 1 336          
Deal Town KENT Cray Wanderers KENT 1 - 2 126          
Moneyfields WESS Steyning Town SUSS2 1 - 0 50          
Herne Bay KENT AFC Wimbledon COCO 2 - 3 1,920          
AFC Totton WESS Bedfont COCO 2 - 2 99 1 - 3 55  
Carterton Town HELLP Chessington & Hook COCO 1 - 2 30          
Chertsey Town RYM2 Hartley Wintney COCO 0 - 0 97 4 - 1 87  
AFC Newbury WESS Littlehampton Town SUSS2 1 - 2 95          
Whitchurch United WESS Three Bridges SUSS1 1 - 1 63 0 - 2 66  
Andover WESS Hillingdon Borough SPARTP 3 - 2 182          
Abingdon United HELLP Erith Town KENT 1 - 3 42          
Hailsham Town SUSS1 Gosport Borough WESS 0 - 4 121          
Thamesmead Town KENT VCD Athletic KENT 4 - 3 88         aet
Wantage Town HELLE Didcot Town HELLP 0 - 0 161 0 - 4 210  
Whitehawk SUSS1 Mile Oak SUSS2 6 - 1 55          
Redhill SUSS1 North Leigh HELLP 2 - 3 75         aet
Thatcham Town WESS St Leonards SUSS1 2 - 0 80          
Lordswood KENT Ramsgate KENT 0 - 1 65          
Minehead WEST1 Willand Rovers WEST1 1 - 2 80          
Hallen WEST1 Hamworthy United DOR 1 - 2 80          
Bitton WEST1 Budleigh Salterton DEV 1 - 0 83          
Torrington WESTP Pewsey Vale HELLP 3 - 0 69          
Welton Rovers WESTP Brislington WESTP 2 - 1 61          
Wimborne Town WESS Bishops Cleeve HELLP 2 - 3 179          
Bemerton Heath H WESS Fairford Town HELLP 2 - 3 64          
Westbury United WEST1 Almondsbury Town HELLP 4 - 3 110          
Newton Abbot DEV Highworth Town HELLP 1 - 3 101          
Keynsham Town WESTP Downton WESS 6 - 0 51          
Barnstaple Town WESTP Backwell United WESTP 0 - 3 160          
Frome Town WESTP Paulton Rovers WESTP 4 - 1 164