FA Vase 1st Qualifying Round
6th September 2003                       Winners receive 300
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Alsager Town NWC1 Rossington Main NCE1 5 - 0 68          
Liversedge NCEP Kennek Ryhope CA NL2 3 - 1 77          
Penrith NL1 Flixton NWC2 3 - 2 75         aet
Washington NL1 Warrington Town NWC1 0 - 2 53          
Squires Gate NWC1 Chadderton NWC2 5 - 2 70          
Poulton Victoria WCHES Ryton NA 4 - 1 72          
Abbey Hey NWC1 Ramsbottom United NWC1 1 - 2 65          
Evenwood Town NL2 Ashington NL2 2 - 4 52         at West Auckland
Billingham Synthonia NL1 Brodsworth Miners Welfare NCEP 3 - 2 70         aet
Hatfield Main   New Mills MAN l - w           Hatfield Main removed
Norton & Stockton Ancients NL2 Tadcaster Albion NCE1 0 - 1 71          
Retford United CM Oldham Town NWC2 3 - 0 224          
Chester Le Street Town NL1 Marske United NL1 2 - 1 81          
Padiham NWC2 Armthorpe Welfare NCEP 2 - 1 102          
Cammell Laird WCHES Great Harwood Town NWC2 7 - 0 79          
Skelmersdale United NWC1 Eccleshill United NCEP 3 - 3 79 3 - 1 58  
Guisborough Town NL1 Maltby Main NCE1 2 - 1 76          
Arnold Town NCEP Coventry Sphinx MCP 3 - 4 91         aet - at Coventry Sphinx
Friar Lane OB LEIC Boldmere St Michaels MID 4 - 2 90          
Rainworth MW CM1 Dudley Town WM 2 - 0 55          
Glapwell NCEP Castle Vale K H MCP 3 - 1 52          
Oldbury United MID Dudley Sports MCP 8 - 0 60          
Blaby & Whetstone Athletic LEIC Deeping Rangers UCLP 3 - 0 71          
Biddulph Victoria MID Birstall United LEIC 1 - 0 119          
Highgate United MCP Chasetown MID 0 - 3 101          
Coventry Marconi MCP Pegasus Juniors HELLP 4 - 1 33          
Causeway United MID Barwell MID 0 - 2 152         aet
Bolehall Swifts MCP Brierley & Hagley Alliance WM 0 - 2 33          
Sandiacre Town CM Teversal CM 4 - 0 93          
Highfield Rangers LEIC Shifnal Town MCP 2 - 1 34          
Ledbury Town WM Blackstone UCLP 3 - 1 93          
Willenhall Town MID Buxton NCEP 1 - 2 148         aet
Congleton Town NWC1 Leek CSOB NWC2 4 - 0 138          
Heanor Town CM Boston Town UCLP 3 - 0 103          
Shirebrook Town NCE1 Sutton Town NCE1 2 - 1 124          
Bedford United & Valerio SPARTP Raunds Town UCLP 2 - 1 42          
Brackley Town HELLP Great Yarmouth Town EASTP 0 - 1 90          
Ford Sports Daventry UCLP Ipswich Wanderers EAST1 0 - 0 50 2 - 0 114  
Bicester Town HELLP Stanway Rovers EAST1 2 - 1 48          
Eton Manor ESL Witham Town RYM2 0 - 1 45         at Burnham Ramblers
Stansted ESL Harpenden Town SPARTP 3 - 2 22          
Brentwood ESL Saffron Walden Town   w - l           Saffron Walden Town removed
Cornard United EAST1 Thetford Town EAST1 5 - 0 39          
Stewarts & Lloyds UCLP Southend Manor ESL 3 - 3 43 2 - 2 72 S&L won 5-4 (penalties)
Whitton United EAST1 Halstead Town EASTP 3 - 1 92          
Clacton Town EASTP Sawbridgeworth Town ESL 1 - 2 94         aet
Colney Heath SPART1 Wisbech Town EASTP 1 - 3 119          
St Ives Town UCL1 Greenacres (Hemel) SPARTP 1 - 6 52          
Kempston Rovers UCL1 Ruislip Manor SPARTP 3 - 0 21          
Haverhill Rovers EAST1 Woodford United UCLP 3 - 2 122          
Hoddesdon Town SPARTP Tring Town   w - l           Tring Town removed
Edgware Town RYM2 Newport Pagnell Town UCLP 2 - 1 58          
Broxbourne Borough V&E SPARTP Leverstock Green SPARTP 1 - 3 35          
Kingsbury Town RYM2 Eynesbury Rovers UCL1 3 - 1 38          
Mildenhall Town EASTP Tiptree United EASTP 3 - 1 112          
Yaxley UCLP Norwich United EASTP 4 - 0 68         aet
Stowmarket Town EASTP Cogenhoe United UCLP 3 - 1 76          
Steyning Town SUSS2 Selsey SUSS1 2 - 1 58          
Lancing SUSS2 Reading Town COCO 0 - 4 67          
Wantage Town HELLE Alton Town WESS 0 - 0 47 2 - 1 71 replay at Wantage
Southwick SUSS1 Littlehampton Town SUSS2 2 - 6 44          
Wick SUSS2 Raynes Park Vale COCO 0 - 1 37          
Eastbourne Town SUSS1 Dorking RYM2 6 - 3            
Westfield COCO AFC Wimbledon COCO 2 - 7 1,344         at Woking
Tunbridge Wells KENT Chessington United COCO 2 - 4 60          
Blackfield & Langley WESS Ramsgate KENT 1 - 3 71          
Deal Town KENT Milton United HELLE 1 - 0 142          
Thatcham Town WESS Ringmer SUSS1 3 - 0 79          
Didcot Town HELLP Slade Green KENT 2 - 0 110          
Saltdean United SUSS2 East Preston SUSS1 2 - 1 61          
AFC Newbury WESS East Grinstead Town SUSS1 2 - 0 62          
Hungerford Town HELLP Bedfont COCO 1 - 2 68          
Moneyfields WESS Hassocks SUSS1 4 - 2 53          
Street WEST1 Odd Down WESTP 1 - 0 57          
Bristol Manor Farm WEST1 Liskeard Athletic SW 2 - 3 34         aet
Poole Town HAMP Willand Rovers WEST1 0 - 4 147          
Barnstaple Town WESTP Ilfracombe Town WEST1 2 - 1 153          
Clevedon United WEST1 Portland United WESS 2 - 6 127          
Bridgwater Town WESTP Bournemouth WESS 1 - 2 197          
Bitton WEST1 Chipping Norton Town HELLP 4 - 2 50          
Tuffley Rovers HELLP Porthleven SW 1 - 2 48         aet
Wimborne Town WESS Chard Town WEST1 4 - 1 154          
Saltash United SW Hamworthy United DOR 1 - 4 102          
Wellington Town WEST1 Shepton Mallet WEST1 4 - 2 62