FA Cup 2nd Qualifying Round  
2nd October 2004                       Winners receive 3,750
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Holker Old Boys NWC2 Harrogate Town CONFN 0 - 3 287          
Horden CW NL1 Frickley Athletic NPP 3 - 0 132          
Bradford Park Avenue CONFN Squires Gate NWC1 2 - 1 229          
Maltby Main NCEP Ashton United CONFN 1 - 3 119          
Whitby Town NPP Mossley NP1 0 - 2 374          
Glasshoughton Welfare NCEP Clitheroe NP1 2 - 1 123          
Barrow CONFN Stalybridge Celtic CONFN 3 - 3 746 2 - 3 362  
Gateshead NPP Chorley NP1 4 - 1 158          
Brigg Town NP1 Colne NWC1 1 - 0 309          
Lancaster City CONFN Esh Winning NL1 3 - 2 281          
Altrincham CONFN Farsley Celtic NPP 4 - 1 557          
Ramsbottom United NWC1 Southport CONFN 0 - 2 612          
Fleetwood Town NWC1 Runcorn Halton CONFN 1 - 1 276 1 - 2 199  
Atherton LR NWC1 Hyde United NPP 2 - 3 200          
Dunston Federation Brewery NL1 Cammell Laird NWC2 2 - 2 200 0 - 2 215  
Billingham Town NL1 Vauxhall Motors CONFN 1 - 3 140          
Liversedge NCEP Prescot Cables NPP 3 - 0 153          
Skelmersdale United NWC1 Burscough NPP 2 - 3 1,002          
Bamber Bridge NPP Workington NPP 1 - 5 230          
Ashington NL1 Droylsden CONFN 1 - 3 326          
Radcliffe Borough NPP Shildon NL1 3 - 3 257 2 - 0 343  
Willenhall Town NP1 Shepshed Dynamo NP1 0 - 0 190 3 - 3 202 Willenhall won 4-3 on penalties
Matlock Town NPP Alfreton Town CONFN 0 - 5 834          
Spalding United NP1 Belper Town NP1 5 - 4 270          
Gainsborough Trinity CONFN Halesowen Town SLP 2 - 3 419          
Redditch United CONFN Histon SLP 2 - 3 388          
King's Lynn SLP Ludlow Town MID 1 - 0 732          
Leek Town NPP Nuneaton Borough CONFN 1 - 1 580 2 - 1 717  
Worcester City CONFN Cambridge City CONFS 1 - 3 753          
Coalville Town MID Rushall Olympic MID 2 - 1 105          
Gresley Rovers NP1 Hucknall Town CONFN 2 - 2 385 1 - 3 438  
Hinckley United CONFN Stamford SLP 3 - 1 363          
Moor Green CONFN Carlton Town NCE1 5 - 0 256          
Stafford Rangers CONFN Kettering Town CONFN 2 - 2 788 1 - 0 904  
Worksop Town CONFN Stone Dominoes NWC1 3 - 0 338          
Stratford Town MID Hednesford Town SLP 1 - 0 188          
Lincoln United NPP Winsford United NWC2 5 - 0 119          
Bishop's Stortford CONFS Hayes CONFS 3 - 4 349          
Lewes CONFS Brockenhurst WESS1 1 - 2 413          
Slough Town ILP Welling United CONFS 4 - 1 382          
Bromley IL1 Thamesmead Town KENT 3 - 0 397          
Oxford City SLW Leyton ILP 0 - 1 144          
Dorking IL1 Billericay Town ILP 0 - 1 302          
Whitstable Town KENT Maidenhead United CONFS 0 - 0 532 1 - 1 210 Maidenhead won 3-2 on penalties
Dunstable Town SLP AFC Wimbledon IL1 0 - 3 1,972          
Ramsgate KENT Dulwich Hamlet IL1 3 - 6 276          
Halstead Town EASTP Thurrock CONFS 0 - 3 258          
Cheshunt ILP Northwood ILP 3 - 0 182          
Edgware Town IL2 North Leigh HELLP 0 - 1 115          
Wealdstone ILP Grays Athletic CONFS 3 - 1 282          
Eastbourne Borough CONFS Sutton United CONFS 3 - 4 611          
Tooting & Mitcham IL1 Hemel Hempstead SLP 2 - 2 311 3 - 0 207  
Harwich & Parkeston EASTP Hornchurch CONFS 0 - 3 410          
Margate CONFS Waltham Forest SLE 2 - 1 201          
Carshalton Athletic CONFS Hastings United IL1 1 - 3 337          
Erith & Belvedere SLE Flackwell Heath IL2 0 - 1 141          
Harrow Borough ILP Folkestone Invicta ILP 2 - 2 204 1 - 1 315 Harrow won 5-4 on penalties
Yeading ILP Long Melford EAST1 2 - 0 99          
Tonbridge Angels ILP Braintree Town ILP 1 - 1 600 0 - 2 251  
Sandhurst Town COCO Leatherhead IL1 0 - 2 210          
Erith Town KENT Horsham IL1 2 - 3 182          
Heybridge Swifts ILP St Albans City CONFS 0 - 2 279         St Albans removed - ineligible player
Maidstone United KENT Redbridge CONFS 2 - 1 322          
Boreham Wood SLE Aveley SLE 2 - 1 123          
Beaconsfield SYCOB SLE Windsor & Eton ILP 1 - 2 205          
Arlesey Town SLE Wivenhoe Town SLE 2 - 3 177          
Ashford Town (Mx) SLW Hertford Town IL2 3 - 1 140          
Enfield Town ESL Thame United SLW 0 - 1 317          
East Preston SUSS1 Uxbridge SLE 1 - 0 199          
Bedford Town SLP Hendon ILP 1 - 3 462          
Stotfold UCLP Aylesbury United SLP 1 - 1 238 2 - 4 257  
Dorchester Town CONFS Weymouth CONFS 0 - 1 2,305          
Corsham Town WESTP Newport County CONFS 0 - 2 550          
Basingstoke Town CONFS AFC Newbury WESS1 2 - 4 461          
Eastleigh ILP Barnstaple Town WESTP 5 - 0 240          
Street WEST1 Merthyr Tydfil SLP 1 - 2 315          
Bishops Cleeve HELLP AFC Totton WESS1 4 - 1 400          
Salisbury City ILP Frome Town WESTP 1 - 1 636 3 - 0 665  
Havant & Waterlooville CONFS Bath City SLP 0 - 2 312          
Team Bath SLP Hallen WESTP 0 - 0 110 0 - 0 231 Hallen won 5-4 on penalties
Tiverton Town SLP Bideford WESTP 0 - 0 863 3 - 1 732  
Bognor Regis Town CONFS Cirencester Town SLP 4 - 3 429          
Evesham United SLW Weston Super Mare CONFS 1 - 3 212          
Lymington & New Milton WESS1 Chippenham Town SLP 3 - 2 267