FA Cup Extra Preliminary Round
28th August 2004                       Winners receive 500
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Hebburn Town NL2 Silsden NWC2 1 - 4 140          
Maine Road NWC1 Durham City NL1 3 - 2 90          
Skelmersdale United NWC1 Brodsworth Miners Welfare NCEP 3 - 1 75          
Newcastle Blue Star NL2 Liversedge NCEP 1 - 4            
Winterton Rangers NCE1 Goole NCEP 1 - 1 135 0 - 1 188  
Curzon Ashton NWC1 Morpeth Town NL1 1 - 3 78          
Norton & Stockton Ancients NL2 Yorkshire Amateur NCE1 1 - 0 230          
Tadcaster Albion NCE1 Fleetwood Town NWC1 2 - 5 114          
Rossington Main NCE1 Washington Nissan NL2 1 - 2 63          
Nelson NWC2 Chester le Street Town NL1 0 - 1 130          
St Helens Town NWC1 Newcastle Benfield Saints NL1 4 - 3 100          
Peterlee Newtown NL1 Colne NWC1 1 - 1 33 0 - 2 117  
Parkgate NCE1 Kennek Ryhope CA NL2 3 - 1 55         AET
Holbeach United UCLP Alvechurch MID 0 - 1 80          
Barwell MID Oldbury United MID 1 - 0 72          
Cradley Town MID Chasetown MID 0 - 4 68          
Biddulph Victoria MID Staveley MW NCE1 3 - 1 140          
Causeway United MID Leek CSOB NWC2 4 - 3 124          
Boldmere St Michaels MID Norton United NWC2 1 - 3 59          
Coalville Town MID Daventry Town UCLP 3 - 0 68          
Lowestoft Town EASTP AFC Wallingford COCO 8 - 0 190          
Woodbridge Town EASTP Ware IL2 2 - 0 110          
Concord Rangers ESL Ilford IL2 1 - 3 38          
Norwich United EASTP Harefield United SPARTP 2 - 0 52          
North Greenford United COCO Clapton IL2 3 - 3 68 1 - 0 106  
Chalfont St Peter IL2 Wroxham EASTP 2 - 10 46          
Great Yarmouth Town EASTP Long Melford EAST1 1 - 1 91 1 - 2 87 AET
Bury Town EASTP Hullbridge Sports ESL 6 - 1 163          
Tiptree United EAST1 Ruislip Manor SPARTP 2 - 2 52 2 - 6 96  
Witham Town IL2 Dereham Town EASTP 0 - 1 117          
Enfield Town ESL Leverstock Green SPARTP 0 - 0 263 3 - 1 120  
Wembley IL2 Edgware Town IL2 0 - 2 66          
Hanwell Town SPARTP Hadleigh United EAST1 6 - 1 69          
Royston Town SPARTP Harpenden Town SPARTP 3 - 0 62          
Bowers & Pitsea ESL London Colney SPARTP 0 - 0 35 5 - 7 45 AET
AFC Sudbury EASTP Haringey Borough SPARTP 5 - 1 245          
Ely City EAST1 Brook House IL2 1 - 2 87          
Felixstowe & Walton EAST1 Leiston EASTP 1 - 1 127 1 - 4 151  
Wisbech Town EASTP Sawbridgeworth Town ESL 0 - 1 257          
Enfield IL2 March Town United EAST1 5 - 3 138          
Buckingham Town UCLP Kingsbury Town IL2 4 - 2 93          
Ipswich Wanderers EAST1 St Neots Town UCLP 6 - 1 78          
Haverhill Rovers EAST1 Needham Market EAST1 5 - 0 106          
Potters Bar Town SPARTP Clacton Town EASTP 0 - 0 74 1 - 0 160  
Newmarket Town EASTP Ford Sports Daventry UCLP 1 - 1 99 1 - 2    
Cove COCO Fareham Town WESS1 0 - 2 60          
VCD Athletic KENT Godalming & Guildford COCO 2 - 0 91          
Camberley Town IL2 Thatcham Town WESS1 1 - 0 87          
Lordswood KENT Winchester City WESS1 1 - 4 134          
Chessington United COCO Chichester City United SUSS1 3 - 3 40 0 - 5 95  
Walton Casuals COCO Three Bridges SUSS1 2 - 0 94          
Hythe Town KENT Littlehampton Town SUSS1 1 - 1 161 2 - 3 141  
Wick SUSS2 Saltdean United SUSS2 2 - 0            
Broadbridge Heath SUSS2 Brockenhurst WESS1 0 - 2 163          
Selsey SUSS2 Merstham COCO 1 - 2 105          
Moneyfields WESS1 Redhill SUSS1 4 - 1 168          
Arundel SUSS1 Whitstable Town KENT 1 - 3 90          
Greenwich Borough KENT Eastbourne United Assoc SUSS1 6 - 3 53         Greenwich removed - ineligible player
Whitehawk SUSS1 AFC Totton WESS1 1 - 1 78 4 - 4 110 AFC Totton won 5-4 on penalties
Slade Green KENT Reading Town COCO 0 - 0 75 1 - 2 52  
Bishop Sutton WESTP Frome Town WESTP 1 - 1 87 0 - 1 176 AET
Hamworthy United WESS1 Liskeard Athletic SW 1 - 0 173          
Willand Rovers WEST1 St Blazey SW 1 - 4 202          
Highworth Town HELLP Falmouth Town SW 2 - 1 192          
Devizes Town WESTP Exmouth Town WESTP 1 - 4 62          
Street WEST1 Welton Rovers WESTP 4 - 2 116          
Bristol Manor Farm WESTP Bridport WESTP 2 - 3 35          
Bishops Cleeve HELLP Minehead WEST1 7 - 0 106          
Tuffley Rovers HELLP Barnstaple Town WESTP 0 - 3 42          
Portland United WESS1 Bridgwater Town WESTP 0 - 3 180          
Keynsham Town WESTP Saltash United WEST1 0 - 1 52          
Downton WESS1 Porthleven SW 0 - 1 70          
Backwell United WESTP Odd Down WESTP 3 - 2 26