FA Trophy 1st Round
6th November 2004                       Winners receive 1,800
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Shepshed Dynamo NP1 Willenhall Town NP1 0 - 1 122          
Rocester NP1 Ossett Town NPP 2 - 1 93          
Colwyn Bay NP1 Kendal Town NP1 0 - 1 167          
Bishop Auckland NPP Kidsgrove Athletic NP1 2 - 3 108          
Witton Albion NPP Blyth Spartans NPP 2 - 3 250          
Altrincham CONFN Ossett Albion NP1 6 - 1 456          
Hyde United NPP Belper Town NP1 4 - 1 275          
Gateshead NPP Southport CONFN 1 - 1 227 1 - 2 461  
Mossley NP1 Bridlington town NPP 2 - 2 240 1 - 4 170  
Woodley Sports NP1 Barrow CONFN 0 - 1 151          
Burscough NPP Guiseley NPP 2 - 1 221          
Droylsden CONFN Leek Town NPP 1 - 0 262          
Bradford Park Avenue CONFN North Ferriby United NP1 1 - 1 215 2 - 2 174 N Ferriby won 3-1 on penalties
Stalybridge Celtic CONFN Harrogate Town CONFN 3 - 2 363          
Eastwood Town NP1 Worksop Town CONFN 1 - 0 216          
Gresley Rovers NP1 Frickley Athletic NPP 2 - 1 249          
Vauxhall Motors CONFN Ashton United CONFN 2 - 1 145          
Bamber Bridge NPP Spennymoor United NPP 0 - 0 143 1 - 4 124  
Radcliffe Borough NPP Stocksbridge PS NP1 4 - 1 196          
Matlock Town NPP Lancaster City CONFN 2 - 2 278 3 - 4 202 AET
Alfreton Town CONFN Runcorn Halton CONFN 2 - 0 386          
Gainsborough Trinity CONFN Workington NPP 2 - 1 351          
Wakefield Emley NPP Farsley Celtic NPP 2 - 1 224          
Marine NPP Whitby Town NPP 1 - 1 202 1 - 2 172  
Prescot Cables NPP Lincoln United NPP 1 - 1 143 3 - 1 112  
Cheshunt ILP Braintree Town ILP 2 - 1 131          
Eastbourne Borough CONFS Harrow Borough ILP 3 - 1 424          
Staines Town ILP Dover Athletic ILP 2 - 0 315          
Waltham Forest SLE East Thurrock United SLE 1 - 1 61 0 - 1 64  
Hendon ILP AFC Wimbledon IL1 3 - 0 1,184          
Worthing ILP Whyteleafe IL1 1 - 0 331          
Wivenhoe Town SLE Chelmsford City ILP 0 - 3 422          
Grays Athletic CONFS Great Wakering Rovers SLE 5 - 1 274          
Tonbridge Angels ILP Horsham IL1 3 - 1 409          
Maidenhead United CONFS Bromley IL1 3 - 4 165          
Bognor Regis Town CONFS Billericay Town ILP 0 - 1 407          
Cray Wanderers IL1 Folkestone Invicta ILP 2 - 2 186 3 - 1 243 AET
Windsor & Eton ILP Basingstoke Town CONFS 4 - 0 207          
Walton & Hersham IL1 Margate CONFS 3 - 2 194          
Tooting & Mitcham IL1 Harlow Town SLE 4 - 1 221          
Leyton ILP Barking & East Ham United SLE 2 - 1 106          
Dulwich Hamlet IL1 Havant & Waterlooville CONFS 1 - 1 237 0 - 3 204  
Arlesey Town SLE Hornchurch CONFS 0 - 1 204          
Northwood ILP Boreham Wood SLE 1 - 4 196          
Tilbury SLE Lewes CONFS 1 - 4 71          
Carshalton Athletic CONFS Heybridge Swifts ILP 4 - 1 248          
Banstead Athletic IL1 Wealdstone ILP 2 - 3 132          
Salisbury City ILP Thurrock CONFS 0 - 4 471          
Kingstonian ILP Bishop's Stortford CONFS 2 - 3 343          
Hampton & Richmond ILP Sutton United CONFS 1 - 1 303 1 - 4 241  
Redbridge CONFS Dartford SLE 5 - 1 97          
Eastleigh ILP St Albans City CONFS 1 - 2 303          
Yeading ILP Croydon IL1 6 - 1 76          
Molesey IL1 Welling United CONFS 1 - 2 125          
Burgess Hill Town IL1 Sittingbourne SLE 1 - 0 181          
Hayes CONFS Bashley IL1 1 - 0 215          
Slough Town ILP Dorking IL1 7 - 0 345          
Stourport Swifts SLW Sutton Coldfield SLW 0 - 1 97          
Rothwell Town SLW Nuneaton Borough CONFN 2 - 1 358          
Mangotsfield United SLW Ashford Town (Mx) SLW 1 - 0 234          
Chesham United SLP Bedworth United SLW 1 - 2 193          
Worcester City CONFN Chippenham Town SLP 3 - 0 627          
Banbury United SLP Yate Town SLW 1 - 1 365 1 - 3 193  
Hucknall Town CONFN Bracknell Town SLW 4 - 0 273          
Hinckley United CONFN Stafford Rangers CONFN 3 - 1 437          
Paulton Rovers SLW Dorchester Town CONFS 2 - 3 261          
Cinderford Town SLW Cambridge City CONFS 1 - 1 148 1 - 3 185  
Dunstable Town SLP Histon SLP 2 - 6 102          
Gloucester City SLP King's Lynn SLP 0 - 2 383          
Cirencester Town SLP Thame United SLW 3 - 2 161          
Team Bath SLP Hitchin Town SLP 3 - 0 135         at Bath City FC
Oxford City SLW Brackley Town SLW 4 - 1 189          
Bromsgrove Rovers SLW Halesowen Town SLP 2 - 1 522          
Tiverton Town SLP Bath City SLP 0 - 2 599          
Bedford Town SLP Stamford SLP 2 - 3 412          
Rugby United SLP Clevedon Town SLW 2 - 2 254 1 - 0 114  
Newport County CONFS Kettering Town CONFN 0 - 4 528          
Aylesbury United SLP Solihull Borough SLP 2 - 1 218          
Hemel Hempstead SLP Taunton Town SLW 1 - 3 183          
Weston Super Mare CONFS Grantham Town SLP 0 - 0 278 0 - 1 319  
Moor Green CONFN Weymouth CONFS 1 - 1 297 1 - 2 639  
Redditch United CONFN Merthyr Tydfil SLP 2 - 1 312