FA Vase 1st Qualifying Round
11th September 2004                       Winners receive 500
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Great Harwood Town NWC1 New Mills NWC2 3 - 2 80          
Squires Gate NWC1 Norton & Stockton Ancients NL2 0 - 1 61          
Brodsworth Miners Welfare NCEP Oldham Town NWC2 4 - 3 60          
Selby Town NCEP Winterton Rangers NCE1 2 - 0 73          
Ryton NALL Abbey Hey NWC1 3 - 2 67         AET
Murton NALL St Helens Town NWC1 0 - 2 8          
Worsborough Bridge NCE1 Yorkshire Amateur NCE1 1 - 3 41          
Ramsbottom United NWC1 Shotton Comrades WEAR 6 - 1 138          
North Shields NL2 Hebburn Town NL2 4 - 1 80          
West Auckland Town NL1 Chester le Street Town NL1 1 - 3            
Poulton Victoria WCHES Padiham NWC2 1 - 1 65 1 - 2 71  
Armthorpe Welfare NCEP Blackpool Mechanics NWC2 2 - 0 38          
Darwen NWC2 Horden CW NL1 0 - 2 73          
Retford United NCE1 Castleton Gabriels NWC2 1 - 1 126 3 - 0 26  
Thackley NCEP Maine Road NWC1 1 - 0 47          
Atherton Collieries NWC1 Alsager Town NWC1 0 - 3 52          
Loughborough Dynamo MID Romulus MID 5 - 2 91          
Pershore Town MCP Coventry Sphinx MCP 2 - 4 39          
Wellington (WM) WMP Cradley Town MID 0 - 2 54          
Arnold Town NCEP Deeping Rangers UCLP 2 - 1 131          
Lye Town WMP Boston Town UCLP 0 - 1 74          
Sandiacre Town CMS Blackstones UCLP 2 - 4 57         AET
Holbrook CMS Coalville Town MID 2 - 1 44          
Shifnal Town MCP South Normanton Athletic NCE1 2 - 0 70          
Newark Town CMP Bromyard Town WMP 0 - 1 56          
Lincoln Moorlands NCE1 Newcastle Town NWC1 2 - 3 35          
Ford Sports Daventry UCLP Quorn MID 2 - 6 44          
Heanor Town CMS Coventry Marconi MCP 3 - 2 87         AET
Friar Lane & Epworth LSL Shawbury United WMP 2 - 1 81          
West Midlands Police MCP Malvern Town MID 1 - 3 24          
Oldbury United MID Bolehall Swifts MCP 4 - 2 46          
Alvechurch MID Stapenhill LSL 2 - 0 75          
Oxhey Jets SP1 Bedford United & Valerio SPARTP 1 - 0 25          
Yaxley UCLP Newport Pagnell Town UCLP 3 - 1 72          
Needham Market EAST1 Fakenham Town EAST1 3 - 2 70          
Woodbridge Town EASTP Leiston EASTP 2 - 1 147          
Welwyn Garden City SPARTP Cogenhoe United UCLP 1 - 5 60         AET
Enfield Town ESL St Ives Town UCL1 2 - 0 271          
Stanway Rovers EAST1 Diss Town EASTP 0 - 4 116          
Long Buckby UCLP Halstead Town EASTP 0 - 3 62          
Gorleston EASTP Ruislip Manor SPARTP 0 - 0 134 3 - 2 95  
Rothwell Corinthians UCL1 Whitton United EAST1 0 - 5 82          
Holmer Green SPARTP Potters Bar Town SPARTP 1 - 5 42          
Wootton Blue Cross UCLP Cockfosters SP1 3 - 3 40 2 - 0 76  
Clacton Town EASTP Henley Town HELLP 3 - 2 68          
Woodford United UCLP Norwich United EASTP 1 - 0 64          
Felixstowe & Walton EAST1 Flackwell Heath IL2 0 - 2 79          
Wisbech Town EASTP Tiptree United EAST1 2 - 3 210          
Haringey Borough SPARTP Langford SPARTP 1 - 0 30          
Oakwood SUSS2 Herne Bay KENT 5 - 2 32          
Raynes Park Vale COCO AFC Totton WESS1 0 - 1 42          
Petersfield Town WESS2 East Grinstead Town SUSS1 0 - 0 53 2 - 0 80  
Southwick SUSS1 Broadbridge Heath SUSS2 3 - 2 53          
Ramsgate KENT Withdean 2000 None w - l           Withdean 2000 folded
Horley Town COCO Chessington & Hook COCO 5 - 4 89          
Whitchurch United WESS2 Sidlesham SUSS1 1 - 2 56          
Abingdon Town IL2 Horsham YMCA SUSS1 2 - 0 53          
Lancing SUSS2 Arundel SUSS1 1 - 4 92          
Hillingdon Borough SPARTP Steyning Town SUSS2 6 - 1 37          
Eastbourne United Assoc SUSS1 Selsey SUSS2 1 - 0 63          
Walton Casuals COCO Shoreham SUSS2 2 - 3 60          
Haywards Heath Town SUSS3 Three Bridges SUSS1 1 - 6 72          
Ringmer SUSS1 Cove COCO 10 - 0 74          
Maidstone United KENT Godalming & Guildford COCO 3 - 1 241          
Tunbridge Wells KENT Camberley Town IL2 3 - 1 79          
Street WEST1 Melksham Town WESTP 2 - 0 54          
Wellington WEST1 Wootton Bassett Town HELLP 4 - 0 65          
Willand Rovers WEST1 Harrow Hill HELLW 4 - 0 79          
Brislington WESTP Tuffley Rovers HELLP 1 - 0 45          
Fairford Town HELLP Falmouth Town SW 2 - 0 92          
Wadebridge Town SW Corsham Town WESTP 0 - 2 91          
Ottery St Mary DEV Hallen WESTP 1 - 2 27          
Witney United HELLP Budleigh Salterton DEV 2 - 0 112          
Larkhall Athletic WEST1 Highworth Town HELLP 2 - 3 75         AET
Tavistock SW Ilfracombe Town WEST1 7 - 2 58