FA Cup 1st Qualifying Round
10th September 2005                       Winners receive 2,250
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Oldham Town NWC2 Great Harwood Town NWC2 1 - 2 65          
Wakefield Emley NPP Blyth Spartans NPP 1 - 2 162          
Armthorpe Welfare NCEP Mossley NP1 3 - 1 92          
Goole NP1 Clitheroe NP1 5 - 3 207          
Billingham Synthonia NL1 Retford United NCE1 4 - 2 106          
Trafford NWC1 Yorkshire Amateur NCE1 4 - 1 117          
Kendal Town NP1 Witton Albion NPP 2 - 3 160          
Durham City NL1 Hebburn Town NL2 0 - 2 151          
Runcorn FC Halton NPP Skelmersdale United NWC1 2 - 3 129          
Curzon Ashton NWC1 Chester Le Street Town NL1 0 - 2 110          
Burscough NPP Ashton United NPP 3 - 2 187          
Pickering Town NCEP Farsley Celtic NPP 1 - 2 146          
Cammell Laird NWC1 Radcliffe Borough NPP 2 - 1 175          
Stocksbridge PS NP1 Ossett Town NPP 1 - 3 104          
Chorley NP1 Bishop Auckland NP1 0 - 0 237 1 - 2 140  
Dunston Federation Brewery NL1 Thackley NCEP 4 - 1 140          
Woodley Sports NP1 Prescot Cables NPP 2 - 4 71         at Hyde United FC
Seaham Red Star NL2 Consett NL2 0 - 4 87          
Bradford Park Avenue NPP Padiham NWC2 1 - 1 198 4 - 1 305  
Marine NPP Cheadle Town NWC2 4 - 0 191          
St Helens Town NWC1 Northallerton Town NL2 3 - 3 81 3 - 2 134  
Frickley Athletic NPP Chadderton NWC2 2 - 0 214          
Gateshead NPP Warrington Town NP1 4 - 0 235          
Guiseley NPP Salford City NWC1 0 - 1 192          
Rossendale United NP1 Billingham Town NL1 2 - 2 107 3 - 2 166  
Thornaby NL1 West Auckland Town NL1 4 - 3 62          
Newcastle Blue Star NL1 Whitby Town NPP 1 - 2 208         at Whitby Town
North Ferriby United NPP Brigg Town NP1 3 - 1 213          
Whitley Bay NL1 Ramsbottom United NWC1 1 - 2 162          
Willenhall Town SLW Malvern Town MID 1 - 1 131 0 - 1 139  
Bedworth United SLW Solihull Borough SLW 1 - 1 141 2 - 3 173  
Stratford Town MID Glapwell NCEP 1 - 3 112          
Bromsgrove Rovers SLW Newcastle Town NWC1 2 - 0 242          
Ilkeston Town NPP Coalville Town MID 1 - 0 279          
Kidsgrove Athletic NP1 Leamington MID 0 - 1 429          
Staveley MW NCE1 Norton United NWC2 2 - 1 67          
Halesowen Town SLP South Normanton Athletic NCE1 5 - 3 279          
Leek Town NPP Long Eaton United NCEP 7 - 0 193          
Westfields MID Belper Town NP1 1 - 2 122          
Oadby Town MID Oldbury United MID 3 - 3 142 3 - 0 62  
Boldmere St Michaels MID Nantwich Town NWC1 0 - 3 94          
Matlock Town NPP Pegasus Juniors HELLP 4 - 0 160          
Cradley Town MID Eastwood Town NP1 0 - 6 55          
Grantham Town SLP Lincoln United NPP 4 - 0 413          
Chasetown MID Gedling Town NCE1 2 - 1 76          
AFC Telford United NPP Rugby Town SLP 1 - 1 1,065 3 - 2 265 AET
Corby Town SLE Shepshed Dynamo NP1 2 - 0 184         at Kettering Town
Chesham United SLP Brackley Town SLW 0 - 1 224          
St Margaretsbury SPARTP Billericay Town ILP 0 - 0 228 3 - 2 302 AET
Northwood SLP March Town United EAST1 3 - 0 141          
Rothwell Town SLE Wivenhoe Town SLE 1 - 3 93          
Welwyn Garden City SPARTP Beaconsfield SYCOB SLW 3 - 2 71          
Ruislip Manor SPARTP Redbridge ILP 1 - 1 97 1 - 2 88  
Wroxham EASTP Diss Town EASTP 2 - 0 228          
Woodford United UCLP Harwich & Parkeston EASTP 5 - 0 76          
East Thurrock United ILP Harrow Borough ILP 1 - 2 96          
Hampton & Richmond ILP Witham Town IL2 3 - 0 226          
Halstead Town EASTP Lowestoft Town EASTP 1 - 3 142          
Aveley SLE Burnham Ramblers ESL 1 - 2 76          
Brentwood Town ESL Great Wakering Rovers SLE 3 - 1 131          
Barkingside ESL Maldon Town ILP 1 - 6 61          
Brook House IL2 Clacton Town EASTP 9 - 1 91          
Bedford Town SLP AFC Sudbury EASTP 2 - 2 460 1 - 2 441 AET
AFC Hornchurch ESL Stansted ESL 2 - 0 415          
Cogenhoe United UCLP Clapton IL2 4 - 2 68          
Heybridge Swifts ILP Arlesey Town SLE 1 - 0 169          
Stanway Rovers EAST1 Wealdstone ILP 0 - 0 170 0 - 3 179  
Chelmsford City ILP Harlow Town SLE 1 - 1 301 1 - 0 206  
Ipswich Wanderers EASTP Hemel Hempstead SLW 1 - 1 126 1 - 4 155  
Potton United UCLP Leyton ILP 0 - 1 84          
Hitchin Town SLP Waltham Forest SLE 4 - 1 168          
Enfield Town SLE Waltham Abbey ESL 3 - 0 314          
Bury Town EASTP Boreham Wood SLE 2 - 2 166 2 - 4 128  
Northampton Spencer UCLP Aylesbury United SLP 1 - 2 201          
Staines Town ILP Dunstable Town SLW 1 - 1 174 1 - 0 118 AET
Hendon ILP Biggleswade United SPARTP 6 - 0 116          
Southall COCO Mildenhall Town EASTP 6 - 3 75          
Banbury United SLP King's Lynn SLP 2 - 1 549          
Berkhamsted Town SLE Barton Rovers SLE 3 - 0 144          
Cheshunt SLP Braintree Town ILP 1 - 2 132          
Slough Town ILP Oxford City SPARTP 4 - 1 312          
Camberley Town IL2 Epsom & Ewell IL2 1 - 0 73          
Cray Wanderers IL1 Kingstonian IL1 4 - 1 225          
Fleet Town IL1 Thatcham Town WESS1 3 - 2 138          
Lordswood KENT AFC Totton WESS1 1 - 2 71          
Didcot Town HELLP Herne Bay KENT 0 - 0 239 6 - 2 211  
Bashley IL1 Dover Athletic IL1 0 - 1 141          
Burgess Hill Town IL1 Walton & Hersham ILP 0 - 4 169          
Abingdon United HELLP Dulwich Hamlet IL1 1 - 1 102 2 - 3 115  
Banstead Athletic IL1 Moneyfields WESS1 3 - 0 72          
Three Bridges SUSS1 Chipstead COCO 1 - 3 59          
Croydon Athletic IL1 Ramsgate IL1 1 - 3 101          
Bedfont COCO Bromley ILP 1 - 4 128          
Horsham YMCA SUSS1 Croydon IL2 1 - 2 72          
AFC Wimbledon ILP Ashford Town (Mx) SLW 2 - 2 1,868 2 - 0 720  
Ashford Town IL1 Windsor & Eton ILP 0 - 3 163          
Maidstone United KENT Burnham SLW 1 - 2 347          
Folkestone Invicta ILP Egham Town IL2 3 - 1 212          
Chessington & Hook COCO Hassocks SUSS1 0 - 3 129          
Wick SUSS1 Worthing ILP 0 - 4 303          
Eastbourne Town SUSS1 Gosport Borough WESS1 1 - 2 160          
Margate ILP Cowes Sports WESS1 4 - 0 672          
Dorking IL2 Deal Town KENT 1 - 3 91          
Fisher Athletic ILP Tooting & Mitcham IL1 6 - 2 159          
Chatham Town SLE Leatherhead IL1 3 - 4 251          
Metropolitan Police IL1 Tunbridge Wells KENT 2 - 0 83          
Hastings United IL1 Tonbridge Angels IL1 3 - 3 555 1 - 2 454  
Swindon Supermarine SLW Melksham Town WESTP 1 - 0 101          
Fairford Town HELLP Bishops Cleeve HELLP 0 - 1 75          
Liskeard Athletic SW Bitton WESTP 1 - 1 102 0 - 1 140  
Cirencester Town SLP Wimborne Town WESS1 5 - 3 147          
Bath City SLP Cinderford Town SLW 1 - 0 404          
Clevedon Town SLW Salisbury City SLP 1 - 1 264 2 - 4 506  
Taunton Town SLW Odd Down WESTP 3 - 0 283          
Paulton Rovers SLW Barnstaple Town WESTP 3 - 2 102          
Chippenham Town SLP Falmouth Town SW 4 - 0 443          
Penzance SW Bemerton Heath H WESS1 0 - 1 171          
Gloucester City SLP Christchurch WESS1 0 - 0 280 0 - 3 103  
Tiverton Town SLP Evesham United SLP 1 - 1 392 1 - 0 130  
Yate Town SLP Bodmin Town SW 2 - 0 170          
Merthyr Tydfil SLP St Blazey SW 3 - 2 407          
Bournemouth WESS1 Mangotsfield United SLP 1 - 1 130 0 - 7 197  
Hamworthy United WESS1 Team Bath SLP 0 - 2 132          
Highworth Town HELLP Elmore WEST1 2 - 1 135          

The Soccerlinks Hit List