FA Cup Extra Preliminary Round
20th August 2005                       Winners receive 500
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Newcastle BBP NL1 Bedlington Terriers NL1 2 - 4 153          
Bacup Borough NWC1 Pickering Town NCEP 0 - 5 40          
Jarrow Roofing Boldon CA NL1 Sheffield NCEP 0 - 4 56          
Blackpool Mechanics NWC2 Newcastle Blue Star NL1 1 - 2 80          
Nelson NWC2 Retford United NCE1 2 - 4 106          
Esh Winning NL1 Ashington NL1 4 - 4 59 0 - 1 165  
Prudhoe Town NL2 Horden CW NL1 1 - 3 32          
Skelmersdale United NWC1 Liversedge NCEP 1 - 0 132          
Curzon Ashton NWC1 Darwen NWC2 2 - 1 145          
Oldham Town NWC2 Morpeth Town NL1 1 - 0 40          
Guisborough Town NL2 Great Harwood Town NWC2 1 - 1 77 3 - 3 95 Gt Harwood won 4-2 on penalties
Cheadle Town NWC2 Abbey Hey NWC1 3 - 1 46          
Brandon United NL1 Billingham Synthonia NL1 0 - 5 71          
Tow Law Town NL1 Squires Gate NWC1 2 - 0 108          
Formby NWC1 Consett NL2 1 - 1 57 1 - 5 104  
Winsford United NWC2 Alsager Town NWC1 1 - 1 119 1 - 0 120  
Flixton NWC2 Hebburn Town NL2 1 - 2 64          
Rossington Main NCE1 Garforth Town NCEP 1 - 1 79 0 - 3 58  
Cammell Laird NWC1 West Allotment Celtic NL1 4 - 1 130          
West Auckland Town NL1 Shildon NL1 2 - 1 125          
Winterton Rangers NCE1 North Shields NL2 1 - 0 56          
Studley MID Oadby Town MID 1 - 3 67          
Sutton Town NCEP Loughborough Dynamo MID 5 - 1 108          
Stourbridge MID Glossop North End NWC1 3 - 0 211          
Borrowash Victoria NCE1 Ford Sports Daventry UCLP 1 - 1 79 2 - 1 50  
Long Eaton United NCEP Quorn MID 2 - 1 93          
Congleton Town NWC1 Romulus MID 2 - 0 148          
Norton United NWC2 Alvechurch MID 1 - 0 40          
Shirebrook Town NCEP Teversal NCE1 2 - 3 183          
Oldbury United MID Racing Club Warwick MID 2 - 1 72          
Witham Town IL2 Hadleigh United EAST1 1 - 0 51          
Hullbridge Sports ESL Wisbech Town EASTP 2 - 5 70          
Chalfont St Peter IL2 Buckingham Town UCLP 1 - 0 67          
Brook House IL2 Leiston EASTP 1 - 1 77 3 - 1 122  
Wembley IL2 St Neots Town UCLP 0 - 2 87          
Aylesbury Vale SPARTP Kirkley EASTP 2 - 2 105 3 - 0 181  
Ware IL2 Sporting Bengal United KENT 2 - 0 207          
Concord Rangers ESL Kingsbury Town IL2 0 - 1 53          
Harpenden Town SPARTP Sawbridgeworth Town ESL 2 - 1 61          
Soham Town Rangers EASTP Yaxley UCLP 2 - 1 151          
Stanway Rovers EAST1 Norwich United EASTP 4 - 1 80          
Fakenham Town EAST1 Long Buckby UCLP 2 - 0 52          
Gorleston EAST1 North Greenford United COCO 2 - 4 84          
Haringey Borough SPARTP Felixstowe & Walton EAST1 0 - 3 73          
Bowers & Pitsea ESL Stotfold UCLP 2 - 2 41 3 - 3 65 Stotfold won 4-2 on penalties
London APSA ESL Halstead Town EASTP 0 - 2 78          
Broxbourne Borough V&E SPARTP Holmer Green SPARTP 1 - 4 28          
Eton Manor ESL Leverstock Green SPARTP 0 - 1 35          
St Margaretsbury SPARTP St Ives Town UCLP 2 - 1 60          
Wootton Blue Cross UCLP Desborough Town UCLP 2 - 0 67          
Romford ESL Waltham Abbey ESL 1 - 3 82          
Biggleswade United SPARTP Haverhill Rovers EAST1 6 - 0 106          
Harefield United SPARTP Langford SPARTP 2 - 3 33          
Southend Manor ESL Woodford United UCLP 0 - 1 44          
Woodbridge Town EASTP Lowestoft Town EASTP 3 - 3 121 0 - 5 238  
Saffron Walden Town EAST1 Flackwell Heath IL2 1 - 1 102 1 - 3 82  
Erith Town KENT Hassocks SUSS1 0 - 3 46          
Thamesmead Town KENT Abingdon United HELLP 2 - 4 23          
Saltdean United SUSS2 Wantage Town HELLP 0 - 0 47 2 - 0 76  
AFC Totton WESS1 Milton United HELLP 5 - 0 80          
Eastbourne United Assoc SUSS1 Ash United COCO 1 - 2 68          
Hythe Town KENT Raynes Park Vale COCO 4 - 1 116          
Moneyfields WESS1 Abingdon Town HELLP 6 - 1 70          
Fareham Town WESS1 Selsey SUSS2 0 - 0 90 2 - 3 230  
Gosport Borough WESS1 Sandhurst Town COCO 6 - 1 138          
East Grinstead Town SUSS2 VCD Athletic KENT 0 - 7 73          
AFC Newbury WESS1 Farnham Town COCO 2 - 2 95 3 - 2 90 aet
Erith & Belvedere KENT Hamble ASSC WESS1 4 - 2 99          
Lancing SUSS2 Whitehawk SUSS1 1 - 2 95          
Westfield COCO Godalming Town COCO 1 - 2 61          
Chichester City United SUSS1 East Preston SUSS1 1 - 2 65          
Sidley United SUSS1 Pagham SUSS2 3 - 1 205          
Sevenoaks Town KENT Chertsey Town IL2 4 - 2 133          
Andover WESS1 Didcot Town HELLP 4 - 4 190 0 - 2 292  
Hungerford Town HELLP North Leigh HELLP 0 - 4 71          
Horsham YMCA SUSS1 Hailsham Town SUSS1 1 - 0 80          
Three Bridges SUSS1 Shoreham SUSS1 2 - 0 55          
Westbury United WEST1 Newquay SW 2 - 1 78          
Willand Rovers WESTP Hamworthy United WESS1 0 - 1 167          
Tuffley Rovers HELLP Elmore WEST1 0 - 0 45 0 - 1 85  
Bishops Cleeve HELLP Corsham Town WESTP 1 - 0 94          
Hallen WESTP Porthleven SW 3 - 0 78          
Calne Town WESTP Shortwood United HELLP 0 - 2 56          
Minehead WEST1 Almondsbury Town HELLP 1 - 2 49          
Slimbridge HELLP Wimborne Town WESS1 0 - 1 131          
Odd Down WESTP Portland United WESS1 2 - 0 50          

The Soccerlinks Hit List