Please

Please consider making a donation to the upkeep of this site by clicking the above button.
If you wish to pay by cheque, please email me for my address

FA Vase 1st Qualifying Round
9th September 2006                       Winners receive 500
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Esh Winning NL2 Whitley Bay NL1 0 - 4 91          
Darlington RA NL1 Thornaby NL2 2 - 2 114 2 - 0 88  
West Allotment Celtic NL1 Horden CW NL1 4 - 2 132         aet
Prudhoe Town NL2 Norton & Stockton Ancients NL2 0 - 3 17          
Marske United NL2 Sunderland Nissan NL1 1 - 3 128          
Consett NL1 Armthorpe Welfare NCEP 3 - 1 123          
Pontefract Collieries NCE1 Washington NL2 3 - 2 55          
Curzon Ashton NWC1 Oldham Town NWC2 2 - 1 84          
Salford City NWC1 Bootle NWC2 6 - 2 82          
Atherton LR NWC1 Ramsbottom United NWC1 3 - 2 61         aet
Hallam NCEP Flixton NWC1 0 - 4 63         at Flixton
Anstey Nomads LSL Leek CSOB NWC2 2 - 0 58          
Newark Town CMP Pilkington XXX MCP 3 - 2 44         aet
Ibstock United LSL Newcastle Town NWC1 0 - 1 77          
Blidworth Welfare CMP Rocester MID 0 - 2 31          
Highgate United MCP Stone Dominoes NWC1 3 - 0 57          
Pelsall Villa WMP Dunkirk CMS 0 - 5 44          
Brocton MCP Kirby Muxloe SC LSL 2 - 1 42          
Stratford Town MID Highfield Rangers LSL 3 - 1 123          
Cradley Town MID Barnt Green Spartak MCP 0 - 2 32          
Ratby Sports LSL Market Drayton Town MID l - w           w/o for Market Drayton - Ratby removed
Staveley MW NCE1 Coleshill Town MCP 0 - 5 58          
Alvechurch MID Shirebrook Town NCEP 3 - 1 90          
Shifnal Town WMP Eccleshall NWC2 4 - 0 70          
Carlton Town NCEP Westfields MID 2 - 0 50          
Castle Vale MCP Ellistown LSL 2 - 0 49          
Oldbury United MID Stapenhill LSL 2 - 1 53         aet
Bridgnorth Town WMP Glapwell NCEP 2 - 1 59          
Graham Street Prims CMS Racing Club Warwick MID 0 - 5 108          
Thurnby Rangers LSL Clipstone Welfare CMS 2 - 3 75          
Teversal NCE1 Southam United MCP 2 - 1 58          
Radford CMS Cadbury Athletic MCP 2 - 3 51         aet
Blackwell Miners Welfare CMS Blaby & Whetstone Athletic LSL 1 - 0 45          
Kimberley Town CMS Barwell MID 0 - 5 29          
Barrow Town LSL Greenwood Meadows CMS 6 - 0 80          
Pershore Town MCP Sutton Town NCEP 0 - 4 77          
Ely City EAST1 Cornard United EAST1 6 - 1 58          
Norwich United EASTP Ipswich Wanderers EASTP 0 - 2 44          
Felixstowe & Walton EASTP Kirkley EASTP 2 - 3 86          
Holbeach United UCLP Diss Town EASTP 2 - 3 129          
Arlesey Athletic SSM1 Wootton Blue Cross UCLP 0 - 2 92          
Bedfont Green COCOP Desborough Town UCLP 4 - 1 85          
Sawbridgeworth Town ESL North Greenford United COCOP 2 - 1 60          
Haringey Borough SSMP Halstead Town EASTP 1 - 4 61          
Edgware Town SSMP Hertford Town SSMP 3 - 0 71          
Sileby Rangers UCL1 Harpenden Town SSM1 3 - 4 61          
Cogenhoe United UCLP Basildon United ESL 4 - 2 42          
Romford ESL Bugbrooke St Michael UCL1 3 - 0 108          
Brimsdown Rovers SSM1 Sun Postal Sports SSM1 2 - 0            
Stotfold UCLP Wellingborough Town UCLP 1 - 3 54          
Raunds Town UCLP Stansted ESL 7 - 1 68          
London APSA ESL Colney Heath SSMP 3 - 1 56         at Colney Heath
Tunbridge Wells KENT East Grinstead Town SUSS2 3 - 2 102          
Selsey SUSS1 Rye United SUSS1 2 - 1 118          
Lingfield SUSS2 East Preston SUSS1 2 - 0 69          
Shoreham SUSS1 Whitstable Town KENT 0 - 2 80          
Guildford City COCOP Redhill SUSS1 4 - 2 67         aet
Egham Town COCOP Saltdean United SUSS2 4 - 1 87          
Worthing United SUSS1 Peacehaven & Telscombe SUSS2 1 - 3 35          
Deal Town KENT Eastbourne Town SUSS1 0 - 2 106          
Eastbourne United Assoc SUSS1 Faversham Town KENT 4 - 0 92          
Bicester Town HELLP Abingdon Town HELLP 2 - 4 46          
Shrewton United WEST1 Wootton Bassett Town HELLW 1 - 1 71 3 - 2 70 aet
Holmer Green SSMP United Services Portsmouth WESS1 1 - 0 54          
Highworth Town HELLP Westbury United WEST1 3 - 2 119          
Melksham Town WESTP Hungerford Town HELLP 2 - 0 62          
Kidlington HELLP Witney United HELLP 0 - 4 92          
Gosport Borough WESSP Downton WESSP 4 - 0 133          
VT FC WESSP Chalfont St Peter SSMP 0 - 2 86          
Marlow United HELLE Bournemouth WESSP 2 - 1 161          
Bishop Sutton WESTP Penzance SW 2 - 1 56          
Fairford Town HELLP Cullompton Rangers DEV 4 - 4 68         Fairford won 4-3 on penalties
Clevedon United WEST1 Shaftesbury WESS1 2 - 0 48          
Hamworthy United WESSP Shepton Mallet WEST1 2 - 0 91          
Street WESTP Ottery St Mary DEV 2 - 2 60 5 - 1 28  
Odd Down WESTP Larkhall Athletic WEST1 2 - 1 78          
Willand Rovers WESTP Newquay SW 4 - 2 97          
Brislington WESTP Hallen WESTP 1 - 1 60 1 - 3 84  
Plymouth Parkway SW Elmore WEST1 5 - 1 110          
Wadebridge Town SW Saltash United SW 3 - 2 51         at Newquay
Almondsbury Town HELLP Barnstaple Town WESTP 2 - 3 70          
Chard Town WESTP Wellington WEST1 3 - 1 68          


The Soccerlinks Hit List