FA Vase 2nd Round
15th November 2008                       Winners receive 1,200
Team Div Team Div Sc Att Sc Att Comments
Spennymoor Town NL1 Stokesley SC NL2 2 - 1 155          
Alsager Town NWCP Runcorn Linnets NWCP 1 - 1 166 2 - 2   Runcorn won 5-4 on penalties
Bootle NWC1 Oldham Town NWC1 5 - 3 101          
Winterton Rangers NCEP Ashington NL1 3 - 1 107         aet
Consett NL1 Marske United NL2 0 - 1 161          
Ryton NL1 Nostell Miners Welfare NCEP 2 - 2 62 1 - 4 106 replay Tue 18th Nov
Bridlington Town NCEP Penrith NL1 0 - 2 191          
AFC Fylde NWCP Newcastle Benfield NL1 1 - 0 437          
Scarborough Athletic NCE1 Sunderland Nissan NL1 3 - 2 664         aet
Whitley Bay NL1 Abbey Hey NWCP 5 - 2 294         aet
Brodsworth Miners Welfare NCEP Pickering Town NCEP 0 - 2 73          
Formby NWCP Dunston Federation NL1 0 - 4 70          
Thackley NCEP Shildon NL1 0 - 1 131          
Dosthill Colts MC1 Coalville MID 2 - 5 149          
Arnold Town NCEP Pilkington XXX MCP 4 - 0 88         at Dunkirk FC
Stone Dominoes NWC1 Coventry Sphinx MID 1 - 0 72          
Glossop North End NWCP Biddulph Victoria MID 4 - 0 210          
Blackstones UCLP Dunkirk EMCP 2 - 0 72          
Shawbury United WMP Westfields MID 2 - 2 87 2 - 2 93 Westfields won 5-4 on penalties
Market Drayton Town MID Newcastle Town NWCP 2 - 1 161          
Daventry Town UCLP Dudley Town WMP 3 - 1 111          
Stratford Town MID Causeway United MID 4 - 2 207          
Tipton Town MID Boldmere St Michaels MID 1 - 0 52          
Stewarts & Lloyds Corby UCLP Heanor Town EMCP 5 - 1 55          
Darlaston Town WMP Long Eaton United NCEP 0 - 3 36          
Boston Town UCLP Cogenhoe United UCLP 1 - 2            
Barwell MID Studley MID 3 - 3 78 2 - 2 76 Barwell won 4-3 on penalties
Sport London E Benfica SSM1 St Neots Town UCLP 0 - 5 154          
Wellingborough Town UCLP Long Buckby UCLP 0 - 3            
FC Clacton EAST1 Basildon United ESL 4 - 0 202          
St Ives Town UCLP Romford ESL 2 - 1 451          
Lowestoft Town EASTP Tiptree United EASTP 2 - 0 539          
Kirkley & Pakefield EASTP Dereham Town EASTP 0 - 1 191          
Raunds Town UCLP Holbeach United UCLP 1 - 2            
Leiston EASTP Debenham LC EAST1 1 - 0 250          
VCD Athletic KENT Mildenhall Town EASTP 2 - 1 118          
Harefield United SSMP Barkingside ESL 2 - 1 188          
Needham Market EASTP Northampton Spencer UCLP 1 - 0 175          
Wivenhoe Town EASTP Cornard United EAST1 3 - 0 235          
Kentish Town SSMP Biggleswade Town SSMP 2 - 6 48          
Biggleswade United SSMP Stanway Rovers EASTP 0 - 3 61          
Chalfont St Peter SSMP Clanfield (Oxon) HELLW 2 - 0 46          
Molesey COCOP St Francis Rangers SUSS1 3 - 0 121          
Frimley Green COCO1 Binfield HELLE 1 - 0 98          
Banstead Athletic COCOP Arundel SUSS1 1 - 2           aet
Aylesbury Vale SSMP East Grinstead Town SUSS1 4 - 0 46          
Sandhurst Town COCOP Witney United HELLP 1 - 2 68          
Christchurch WESSP Tunbridge Wells KENT 1 - 0 138          
Chichester City United SUSS1 Shoreham SUSS1 0 - 4 114         aet
Croydon KENT Mile Oak SUSS2 3 - 0 111          
Selsey SUSS1 Whitehawk SUSS1 2 - 0 144          
Hook Norton HELLP VT FC WESSP 1 - 1 115 0 - 4 93  
Egham Town COCOP Buckingham Town UCL1 0 - 1            
Hayling United WESSP New Milton Town WESSP 2 - 4 175          
Camberley Town COCOP Peacehaven & Telscombe SUSS2 4 - 3 99          
Larkhall Athletic WEST1 Lymington Town WESSP 4 - 1 135          
Bitton WESTP Poole Town WESSP 4 - 2 147          
Wimborne Town WESSP Wootton Bassett Town HELLW 4 - 0 342          
Dawlish Town WESTP Street WESTP 3 - 4 73          
Shrivenham HELLP Hamworthy United WESSP 2 - 2 74 1 - 4 126  
Willand Rovers WESTP Bemerton Heath Harlequins WESSP 2 - 1 128         aet
Almondsbury Town HELLP Hungerford Town HELLP 0 - 2 90          
Brislington WESTP Bideford WESTP 2 - 4 58          
Frome Town WESTP Saltash United SWP 4 - 1 153          


The Soccerlinks Hit List